Wędzarnia Booxasmoker
Moja nowa wędzarnia od Booxasmoker !
Trochę inna wędzarnia skrzynkowa. Połączenie drewna z elektryką, a nawet elektroniką.
Skrzynka drewniana grube ścianki z ociepleniem, na kółkach i baaardzo ciążka. Ponad 80kg wagi to może być minus, ale za to jest solidna. Niestety trzeba z dwóch chłopa do zdjęcia jej z palety.
Solidnie opakowana. Wewnątrz akcesoria
Kratka do wędzenia w zestawie
Haki do mięsa i ryb też
Kije wędzarnicze oraz unoszony dach
Do tego centrum dowodzenia, czyli sterownia
Mamy tu włącznik zasilania, sterownik temperatury, włącznik grzałki oraz dmuchawy do osuszania wędlin, a także pokrętło do sterowania siłą nadmuchu pompki generatora dymu DYMBOX.
Takie połączenie nowoczesności z tradycją.
Z tyłu mamy wylot dymu, otwory z regulacją, której nie ma potrzeby używać.
a wewnątrz grzałki, deflektor oraz czujnik temp i zabezpieczenie przeciw pożarowe!
W dnie jest otwór, wylot dmuchawy, a od podłogą wentylator oraz pompka Dymboxa.
Opis ze strony producenta:
- Drewniana konstrukcja.
Podwójne ściany z suszonego drewna, łączonego metodą na tzw. pióro. Wpust z wewnętrzną izolacją termiczną.
- Wyposażona w grzałkę elektryczną.Wymaganą temperaturę w komorze wędzarni osiągamy dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej o mocy 2000 W, sterowanej cyfrowym regulatorem temperatury z algorytmem PID. Żądaną temperaturę sterownik utrzymuje z dokładnością do 1°C. Maksymalna temperatura komory wędzarniczej ograniczona jest elektronicznie do 100°C. Wędzarnia posiada zabezpieczenie, które w przypadku osiągnięcia temperatury komory 200°C w pobliżu grzałki rozłączy zasilanie uniemożliwiając powstanie pożaru.
- Zawiera wysokiej klasy generator dymu firmy DYMBOX.
Naturalny dym uzyskujemy za pomocą generatora dymu wytworzonego z grubościennej stali nierdzewnej, paląc zrębki wędzarnicze.
Wrażenia:Pozytywne, duża komora, łatwo się wędzi, czasem zrąbki potrafią się zawiesić, ale wystarczy uderzyć w dymboxa i opadną. Na jedno wędzenie zużywam 2-4l zrębków. Smak wędlin bdb. Raczej trudno tu coś zepsuć, chociaż jak ktoś chce to da radę 😉 Co bym zmienił? Kije na okrągłe z drewna liściastego. Wykonałem sobie też pręty 3mm z drutu nierdzewnego do wędzenia ryb, suszenia owoców i mięsa oraz zamocowałem na bokach uchwyty ułatwiające transport. Teraz czas na test zimowe, ale na to trzeba poczekać 🙂
To kolejne udane wędzenia w wędzarni Wojtka.
Smacznego i udanych wyrobów
Po przepisy, porady zapraszam również do naszej grupy Wyroby Domowe
Smacznego